ZORTRAX Apoller

Nowy produkt

Zortrax Apoller to desktopowe urządzenie do inteligentnego wygładzania powierzchni modeli 3D, gwarantujące przemysłową jakość pracy. Każdy etap wygładzania jest zarządzany przez dedykowane algorytmy, dzięki czemu wydruki 3D wykonane w technologii FDM wyglądają jak detale tworzone techniką formowania wtryskowego.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

27 673,77 zł brutto

Więcej informacji

Technologia Inteligentnego Wygładzania Modeli 3D SVS (Smart Vapor Smoothing) wygładza w równomierny sposób dowolny rodzaj detali, także te o skomplikowanych geometriach i sprzężone, ruchome części. Odbywa się to poprzez automatyczne zarządzanie temperaturą, ciśnieniem oraz gęstością oparów rozpuszczalnika w komorze roboczej Apollera.

Inteligentne Wygładzanie Modeli 3D

Widoczne warstwy na krawędziach modeli mogą być usunięte przez pokrycie ich powierzchni rozpuszczalnikami MEK lub acetonem. SVS to zgłoszona do opatentowania technologia umożliwiająca przeprowadzenie tego procesu w kontrolowanym i przyjaznym użytkownikowi środowisku.

Bezpieczeństwo

Apoller posiada certyfikat bezpieczeństwa EU ATEX, który jest niezbędny dla urządzeń pracujących z wybuchowymi atmosferami. Dokładnie zaprojektowane systemy utrzymywania i dekontaminacji komory roboczej pozwalają na korzystanie z maszyny nawet osobom bez specjalistycznego przeszkolenia.

Wysoka efektywność

Gdy wygładzanie dobiega końca, system kondensacji zbiera z układu nadmiar oparów i przechowuje go w zbiorniku do dalszego wykorzystania. Dzięki temu, z jednej butelki MEK lub acetonu o pojemności 500 ml można przeprowadzić wiele sesji wygładzania.

Doskonałe odwzorowanie detali

Ręczne wygładzanie modeli rozpuszczalnikami może zdeformować drobne elementy modelu. Apoller rozwiązuje to dzięki ścisłej kontroli temperatury i ciśnienia w komorze wygładzającej. Im mniejszy szczegół, tym mniej rozpuszczalnika nakłada się na jego powierzchnię, dzięki czemu jego kształt pozostaje nienaruszony.

Szeroka kompatybilność

Apoller jest kompatybilny ze wszystkimi drukarkami 3D typu FDM, FFF, LPD i LPD Plus. Może wygładzać modele drukowane z ABS, ASA lub HIPS. Czyni to z niego samodzielne urządzenie pasujące do każdej istniejącej konfiguracji urządzeń zaraz po wyjęciu z pudełka.

Seryjny post-processing

Każda sesja wygładzania trwa ok. 3 godziny, bez względu na to ile modeli zmieści się w komorze. Apoller może współpracować z farmami druku 3D wynosząc jakość produkcji na poziom porównywalny z formowaniem wtryskowym.

Główne funkcjonalności Zortrax Apoller:

 • komora robocza na poziomie 300 x 250 x 250 mm
 • praca w technologii Zortrax SVS
 • kompatybilne z MEK i acetonem
 • wyposażone w intuicyjny interfejs
 • posiada łączność WiFi i Ethernet
 • pracuje z filamentami opartymi o ABS, ASA i HIPS
 • posiada zaawansowany system cyrkulacji oparów
 • systemy bezpieczeństwa posiadają certyfika ATEX.

Zobacz opis działania Zortrax Apoller na portalu Centrum Druku 3D


Zortrax jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich producent drukarek 3D na świecie. Olsztyński przedsiębiorstwo jest dostawcą rozwiązań z zakresu technologii przyrostowych, które od lat cieszą się uznaniem społeczności druku 3D - zarówno wśród użytkowników domowych jak tych, którzy wykorzystują urządzenie do zastosowań przemysłowych.

W portfolio producenta znajdują się:

 • drukarki 3D działające w dwóch technologiach: LPD (Layer Plastic Deposition) oraz UV LCD. W ofercie producenta znajdują się urządzenia zróżnicowane nie tylko pod kątem technologii,ale również obszaru roboczego, stosowanych materiałów czy docelowej grupy odbiorców.
 • szeroka gama filamentów o różnorodnych właściwościach, dopasowanych do potrzeb klientów. Wszystkie materiały dostępne są w bogatej gamie kolorystycznej. Klienci znajdą w portfolio Zortrax zarówno materiały dedykowane procesom szybkiego prototypowania jak i filamenty do produkcji funkcjonalnych elementów końcowych.
 • urządzenia peryferyjne, umożliwiające osiągniecie pełnego potencjału technologii przyrostowych,
 • elementy wyposażenia drukarek 3D,
 • autorskie oprogramowanie Z-Suite, będące nieodzowną częścią ekosystemu Zortrax, pozwalające na osiąganie najwyższej jakości efektów swoich prac.

Zortrax nieprzerwanie rozwija swoje rozwiązania, prowadząc prace badawczo-rozwojowe dla ulepszenia technologii druku 3D, a także poprawy precyzji i wydajności swoich urządzeń.