The Form 2 Zobacz większe

The Form 2

Nowy produkt

The Form 2 to najpopularniejsza i najczęściej kupowana desktopowa drukarka 3D drukująca z żywic światłoutwardzalnych na świecie. Posiada relatywnie duży obszar roboczy na poziomie 145 x 145 x 175 mm i pozwala na tworzenie detali o warstwach już od 0,025 mm. W pracy wykorzystuje precyzyjną technologię SLA (stereolitografia), polegającą na selektywnym utwardzaniu żywicy wiązką lasera.

Więcej szczegółów

10 Przedmioty

19 557,00 zł brutto

Więcej informacji

Formlabs to jedna z najdłużej działających firm na rynku desktopowego druku 3D. W 2012 r. przeprowadziła jedną z najgłośniejszych i najbardziej efektywnych kampanii na platformie Kickstarter, gdzie prezentowała swoje premierowe urządzenie - The Form 1, pierwszą desktopową drukarkę 3D drukującą z żywic światłoutwardzalnych. Od tamtej pory sukcesywnie poszerza swoje portfolio produktowe zarówno w obszarze urządzeń jak i materiałów eksploatacyjnych, dedykowanych do wielu specjalistycznych aplikacji z sektora przemysłu, medycyny, protetyki, jubilerstwa, architektury oraz szeroko pojętego modelarstwa.

The Form 2 to flagowy produkt firmy, pozwalający użytkownikowi na szybką, prostą, powtarzalną i bezproblemową pracę. Cały proces jest w pełni zautomatyzowany - począwszy od przygotowywania modelu do druku 3D, poprzez sam proces druku 3D, na post-processingu kończąc. Urządzenie korzysta z żywic w formie kartridża, nie ma zatem konieczności ręcznego wlewania materiału z butelki oraz pilnowania ich aktualnego poziomu - drukarka 3D sama napełnia pojemnik żywicą i informuje użytkownika w sytuacjach gdyby miało go zabraknąć.

Drukarka 3D jest szczelna i w przypadku stosowania żywic o intensywnych zapachach całkowicie nieinwazyjna dla użytkownika. Posiada wbudowany moduł W-Fi, co pozawala na zdalną pracę (alternatywą jest komunikacja przez kabel USB). Za pomocą dużego i intuicyjnego panelu dotykowego, użytkownik bez problemu przeprowadzi wszystkie prace eksploatacyjne (wymiana kartridża, pojemnika na żywicę, poziomowanie urządzenia etc.).

Sercem całego procesu drukowania 3D na The Form 2 jest oprogramowanie PreForm, które należy do najbardziej przyjaznych i intuicyjnych programów do obsługi drukarek 3D na świecie. Przygotowanie modelu do druku 3D odbywa się za pomocą jednego kliknięcia - program automatycznie ustawia model względem stołu roboczego, generuje podpory oraz rozmieszcza go na platformie. Niezależnie od tego, każdy z tych elementów można ustawić ręcznie lub go edytować po przeprowadzeniu automatycznego cięcia modelu 3D.

Specyfikacja techniczna:

  • materiały: żywice Formlabs lub innych dostawców w trybie "open mode"
  • obszar roboczy: 145 x 145 x 175 mm
  • wysoka precyzja wytwarzania z wysokością warstwy 25 mikrometrów
  • średnica plamki lasera: 140 mikrometrów
  • komunikacja: USB, Wi-Fi i Ethernet

Dodatkowe opcje:

  • zautomatyzowany system podawania żywicy - wymienne, czipowane cartridge
  • sterowanie za pomocą dotykowego ekranu
  • kompletny ekosystem: drukarka 3D, oprogramowane PreForm, stacja czyszcząca - Form Wash, urządzenie do naświetlania UV wydruków - Form Cure, zestaw akcesoriów Finish Kit

Zobacz recenzję drukarki 3D na portalu Centrum Druku 3D